Operatorem sprzedaży jest serwis Bilety24.pl

Bilety SALON POEZJI / JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK - Poznań, 13 października 12:00

Bilety na SALON POEZJI / JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK

Adres wydarzenia :

Teatr Muzyczny w Poznaniu
Niezłomnych 1e
Poznań

Sobota 13 października 12:00
Sprzedaż online kończy się : 13-10-2018 12:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Gościem 42. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktorka teatralna i filmowa, Jadwiga Jankowska-Cieślak. W programie znajdzie się poezja Tadeusza Różewicza. Oprawę muzyczną przygotuje muzyk orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.
 
Jadwiga Jankowska-Cieślak jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończyła w 1972 roku. Jeszcze w trakcie studiów wystąpiła w filmie Trzeba zabić tę miłość w reżyserii Janusza Morgensterna. Rola Magdy w kameralnym dramacie o dwojgu młodych ludzi stała się wydarzeniem i przyniosła aktorce pierwsze ważne wyróżnienie - nagrodę im. Zbigniewa Cybulskiego. W 1973 roku zadebiutowała na scenie. Zagrała tytułową postać w Elektrze w reżyserii Kazimierza Dejmka, przedstawieniu Teatru Dramatycznego w Warszawie, gdzie występowała do 1983 roku. Na tamtejszej scenie zagrała w takich przedstawieniach jak: Ślub w reż. Jerzego Jarockiego, Noc listopadowa w reż. Macieja Prusa czy Ksiądz Marek w reż. Krzysztofa Zaleskiego. W latach 1985-1986 grała w warszawskim Teatrze Polskim. Następnie w latach 1987-1988 powróciła do Dramatycznego, a lata 1988-1990 spędziła w Teatrze Nowym. W latach 1994-2008 aktorka ponownie znalazła się w zespole Teatru Dramatycznego. Od 2008 roku jest aktorką warszawskiego Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza. gdzie wystąpiła między innymi w Trash Story albo sztuce (nie)pamięci i Kasta la vista (oba w reżyserii Eweliny Pietrowiak) oraz w Namiętnościach w reż. Izabelli Cywińskiej. Grała też gościnnie w przedstawieniu T.E.O.R.E.M.A.T. Piera Paolo Pasoliniego w inscenizacji Grzegorza Jarzyny na deskach TR Warszawa (2009). Aktorka ma na koncie również wiele znaczących ról filmowych w takich obrazach jak: Trzeba zabić tę miłość w reż. Janusza Morgensterna, Pani Bovary to ja w reż. Zbigniewa Kamińskiego, Stan wewnętrzny w reż. Krzysztofa Tchórzewskiego, Zabij mnie glino w reż. Jacka Bromskiego, Pierścionek z orłem z koronie w reż. Andrzeja Wajdy, Słodko gorzki w reż. Władysława Pasikowskiego, PitBull w reż, Patryka Vegi, Rysa w reż. Michała Rosy czy Pitbull. Ostatni pies w reż. Władysława Pasikowskiego. Rola bezkompromisowej dziennikarki Évy Szalanczky w węgierskim filmie Inne spojrzenie w reż. Károly Makka przyniosła jej Złotą Palmę w Cannes. Jadwiga Jankowska-Cieślak jest laureatką Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr” – za sezon 2004/2005, za trzy role – Pauliny i Aurelii w Niedokończonym utworze na aktora oraz Matki w Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie (oba przedstawienia w Teatrze Dramatycznym w Warszawie). 5 października 2009 roku z rąk sekretarza stanu w MKiDN Piotra Żuchowskiego odebrała Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
 

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala
PARTER
BALKON

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon:
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy:

?

Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN