Operatorem sprzedaży jest serwis Bilety24.pl

Bilety SALON POEZJI / JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK - Poznań, 13 października 12:00

Bilety na SALON POEZJI / JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK

Adres wydarzenia :

Teatr Muzyczny w Poznaniu
Niezłomnych 1e
Poznań

Sobota 13 października 12:00
Sprzedaż online kończy się : 13-10-2018 12:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Gościem 42. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktorka teatralna i filmowa, Jadwiga Jankowska-Cieślak. W programie znajdzie się poezja Tadeusza Różewicza. Oprawę muzyczną przygotuje muzyk orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.
 
Jadwiga Jankowska-Cieślak jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończyła w 1972 roku. Jeszcze w trakcie studiów wystąpiła w filmie Trzeba zabić tę miłość w reżyserii Janusza Morgensterna. Rola Magdy w kameralnym dramacie o dwojgu młodych ludzi stała się wydarzeniem i przyniosła aktorce pierwsze ważne wyróżnienie - nagrodę im. Zbigniewa Cybulskiego. W 1973 roku zadebiutowała na scenie. Zagrała tytułową postać w Elektrze w reżyserii Kazimierza Dejmka, przedstawieniu Teatru Dramatycznego w Warszawie, gdzie występowała do 1983 roku. Na tamtejszej scenie zagrała w takich przedstawieniach jak: Ślub w reż. Jerzego Jarockiego, Noc listopadowa w reż. Macieja Prusa czy Ksiądz Marek w reż. Krzysztofa Zaleskiego. W latach 1985-1986 grała w warszawskim Teatrze Polskim. Następnie w latach 1987-1988 powróciła do Dramatycznego, a lata 1988-1990 spędziła w Teatrze Nowym. W latach 1994-2008 aktorka ponownie znalazła się w zespole Teatru Dramatycznego. Od 2008 roku jest aktorką warszawskiego Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza. gdzie wystąpiła między innymi w Trash Story albo sztuce (nie)pamięci i Kasta la vista (oba w reżyserii Eweliny Pietrowiak) oraz w Namiętnościach w reż. Izabelli Cywińskiej. Grała też gościnnie w przedstawieniu T.E.O.R.E.M.A.T. Piera Paolo Pasoliniego w inscenizacji Grzegorza Jarzyny na deskach TR Warszawa (2009). Aktorka ma na koncie również wiele znaczących ról filmowych w takich obrazach jak: Trzeba zabić tę miłość w reż. Janusza Morgensterna, Pani Bovary to ja w reż. Zbigniewa Kamińskiego, Stan wewnętrzny w reż. Krzysztofa Tchórzewskiego, Zabij mnie glino w reż. Jacka Bromskiego, Pierścionek z orłem z koronie w reż. Andrzeja Wajdy, Słodko gorzki w reż. Władysława Pasikowskiego, PitBull w reż, Patryka Vegi, Rysa w reż. Michała Rosy czy Pitbull. Ostatni pies w reż. Władysława Pasikowskiego. Rola bezkompromisowej dziennikarki Évy Szalanczky w węgierskim filmie Inne spojrzenie w reż. Károly Makka przyniosła jej Złotą Palmę w Cannes. Jadwiga Jankowska-Cieślak jest laureatką Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr” – za sezon 2004/2005, za trzy role – Pauliny i Aurelii w Niedokończonym utworze na aktora oraz Matki w Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie (oba przedstawienia w Teatrze Dramatycznym w Warszawie). 5 października 2009 roku z rąk sekretarza stanu w MKiDN Piotra Żuchowskiego odebrała Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
 

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!
Cała sala
PARTER
BALKON

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon:
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy:

?

Forma płatności :

W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN